بام سبز لاهیجان

استان گیلان شهرستان لاهیجان

بام سبز لاهیجان یکی از مقاصد گردشگری پر‌طرفدار و زیبای شهر لاهیجان از شهرستان های استان گیلان می باشد. بام سبز در قسمت بالایی شیطان‌کوه در شهر لاهیجان واقع شده و به علت اینکه به نمای شهر و دیدنی‌های آن مانند شیطان‌کوه، استخر لاهیجان و مزارع چای دامنه کوهستان‌های لاهیجان اشراف دارد، آن را بام سبز لاهیجان نام نهاده اند.

با وجود آب و هوای معتدل و پاک و چشم‌اندازهایی زیبا از شهر لاهیجان و طبیعت شمال، مسئولان شهری هم امکانات ویژه‌ای را برای راحتی و رفاه مسافران و گردشگران این منطقه در نظر گرفته اند. از جمله شهربازی که اولین چیزی است که پس از ورود به بام لاهیجان با آن مواجه می‌شوید. این شهربازی وسایل تفریحی مناسب و همینطور کافه و رستوران هم دارد.

بام لاهیجان از بام سبز تا قله تاج‌خروس به وسیله تله کابین احرار وصل شده است. این تله‌کابین در سال ۱۳۸۴ تأسیس شده است.

طول تله‌کابین احرار ۱۵۰۰ متر است و رسیدن به بالای آن بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان می برد که در طول مسیر رفت (به سمت بالا) می‌توان مزارع چای لاهیجان را در سمت راست مشاهده کرد. در سمت چپ هم نمایی بسیار زیبا از شیطان‌کوه و شهر لاهیجان را می توان دید. در کنار ایستگاه بالایی تله‌کابین تعداد زیادی آلاچیق تعبیه شده است که می‌توان در آنها استراحت نموده و ساعاتی را با خانواده و دوستان سپری کرد. پس از رسیدن به قسمت بالایی تله‌کابین مناظر زیبایی از دشت‌ها، مزارع کشاورزی و روستاهای اطراف لاهیجان به چشم میخورند و نیز جاده‌های روستایی که مانند رگ‌های حیات این منطقه هستند.

شیطان‌کوه در قسمت پایینی بام لاهیجان قرار دارد و آب آبشار آن از استخر لاهیجان تامین می‌شود. آبشار شیطان‌کوه یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است. در کنار این آبشار بوسیله یک مسیر پلکانی که از میان درختان سرسبز شیطان‌کوه می گذرد می توان به بام سبز رسید.

درباره نویسنده

client-photo-1
مهسا صادقی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید