بازارچه عودلاجان

بازار بزرگ تهران

بازار تهران با تمام جاذبه های گردشگری و قدمتی که داشت در گذر زمان بسیار فرسوده شده بود و دیگر ظاهری که از آن دیده می شود شایسته یک مکان گردشگری فاخر نبود. تا اینکه در سال ۱۹۳۱ با همت جمعی از مسوولان و البته کسبه بازار بخشی از بازار مرمت شد تا اینکه در سال جاری پس از به پایان رسیدن قسمتی از پروژه‌ بازسازی و مرمت، بازارچه دائمی عودلاجان این بار به عنوان بازارچه تخصصی صنایع دستی می باشد بازگشایی شد. شهر تهران که مهد هنر و فرهنگ این سرزمین است تا به حال فاقد چنین بازاری بود .

شاید یکی از مهم ترین نکات این بازار تاریخی دور بودن آن از شلوغی های ابتدایی بازار باشد. این بازار در خیابان ۱۵ خرداد قرار دارد و وقتی از مترو ۱۵ خرداد خارج می شوید با چند دقیقه پیاده روی در این خیابان زیبا و در جوار بازار به ورودی بازارچه عودلاجان خواهید رسید. اگر هم برای اطمینان بیشتر آدرس را از کسی پرسیدید کافی است سراغ بازار آهنگران که روبروی این بازارچه قرار دارد را بگیرید.

بدون اغراق می توان گفت که یکی از جذاب ترین بخش های هر بازار سنتی، فروشندگان به خصوص فروشندگان باسایقه و قدیمی آن می باشد. هم صحبتی با این افراد بسیار دلچسب بوده و در همان گفت و گوی کوتاه، دنیایی از تجربه و شیرینی در برابرتان ظاهر می گردد.

درباره نویسنده

client-photo-1
مهسا صادقی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید