جاده اسالم به خلخال
جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال

استان گیلان و اردبیل

این جاده رویایی که اسالم در استان گیلان را به شهرستان خلخال در استان اردبیل متصل می کند، به خاطر شرایط اقلیم و ترکیب طبیعت کوهستانی، جنگلی و دشت، به عنوان زیباترین جاده ایران شناخته می شود.

جاده 70 کیلومتری اسالم به خلخال دارای طبیعت دست نخورده ای است که می توانید زیبایی های جنگل، زندگی های ساده و قدیمی مردم بومی، آبشار و دریاچه، عسل های ناب و دشتی از گل های زیبا و کمیاب را در آن بیابید.

این جاده بیشتر در فصل تابستان قابل استفاده است. زیرا به دلیل کوهستانی بودن آن در همه فصول سرد و در نیمه دوم سال عموما پوشیده از برف و مسدود است.

چشم اندازهای بسیار زیبا از گله های سفید گوسفندان، دامنه های سرسبز و ییلاقات و خانه های روستاییان و مهی که دره ها را پوشانده و گاهاً خود را به جاده می رساند و گلهای شقایق که در ماه های اردیبهشت و خرداد این جاده را به دروازه بهشت تبدیل کرده است.

آب گرم «کیوی» در نزدیکی شهر خلخال محیطی خلوت و دلنشین برای اتراق و استفاده از آبگرم وجود دارد. در 20 کیلومتری اسالم جنگل نوردان می توانند از طریق مسیر روستای «نهالستان پیرسون» وارد جنگل شوند و از این مناطق خود را به سمت بالای جنگل و قله برسانند. قله ای که به دره «اشراف» معروف است. جایی شبیه بهشت یا شاید خود بهشت.

درباره نویسنده

client-photo-1
مهسا صادقی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید