چشمه رسول الله
چشمه محمد رسول الله

چشمه رسول الله

استان فارس شهر اقلید

چشمه رسول االله یکی از جاذبه های استان فارس در ۵ کیبومتری جنوب غربی شهر اقلید قرار دارد. نام قدیم این چشمه شکاب بوده که طی  ۱۰۰ سال گذشته به چشمه رسول الله یا چشمه  محمد رسول الله مشهور شده است.

این چشمه از زیر تخته سنگی می جوشد و دارای آب زلالی می باشد که برای زمین های زراعی اطراف آن و همچنین چشمه های پرورش ماهی استفاده می شود و تفرجگاهی را در آن منطقه پدید آورده بر بلندای این تفرجگاه سنگ دل دل وجود دارد که زمانی نوعی نیایشگاه بوده است.

چشمه محمد رسول الله
چشمه محمد رسول الله

وجود چشمه سارهای چال باباشاه و کشکوک بر زیبایی این منطقه که ۱۳۰۰ سال قدمت دارد افزوده است. و این منطقه برای اهالی دارای حرمت خاصی می باشد.

این منطقه در حال حاضر بزرگترین منطقه تفریحی در شمال استان فارس می باشد و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است و قابلیت اینکه در سطح کشور به یک تفریگاه تبدیل شود را نیز در خود می بیند از این رو ۶۰ هکتار از زمین های اطراف آن خریداری و بهسازی شده است. و طرح جامعی برای تندیل آن به یک مجموعه توریستی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حال اجرا می باشد.

چشمه محمد رسول الله
چشمه محمد رسول الله

برای رسیدن به چشمه رسول الله از تهران بعد از عبور  از شهرهای اصفهان، شهرضا و آباده در جاده اصلی تابلویی قرار دارد که به سمت راست منتهی می شود و پس از طی چند کیلومتر به شهر اقلید می رسید.

 

درباره نویسنده

client-photo-1
مهسا صادقی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید