ترکیه, قونیه
مقصد
4 شب
مدت
آذر
تاریخ
تهران
مبدا

قونیه

کشور ترکیه استان قونیه

قونیه شهری است مذهبی که در مرکز کشور ترکیه و در شمال استان آنتالیا و جنوب آنکارا واقع شده است.استان قونیه از لحاظ مساحت بزرگترین استان ترکیه به شمار می رود. آرامگاه مولوی، شاعر فارسی‌زبان، در شهر قونیه‌است.این شهر که به شهر درویش های مرید مولوی نیز مشهور است در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه واقع شده است. آرامگاه مولوی، شاعر فارسی‌زبان، در شهر قونیه‌است.این شهر که به شهر درویش های مرید مولوی نیز مشهور است در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه واقع شده است.

آرامگاه مولانا، مقبره عارف، صوفی و شاعر مشهور، مولانا جلال الدین محمد بلخی رومی، و موزه ای که یادگارها و آثار او را به نمایش میگذارد، از جمله جاذبه های مشهور دنیا محسوب میشود. آثار درون موزه شامل دست نوشته های قدیمی، قرآن های خطی، آلات موسیقی دوران رومی و آثار هنری دوران سلجوقی میباشد. این آرامگاه به نماد قونیه تبدیل شده و سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب میکند.

موزه مولانا،مکانی که امروزه به عنوان موزه مولانا نامیده می شود، درواقع محل زندگی و تدریس مولانا بوده. این باغ از متعلقات کاخ سلجوقیان بوده و از طرف سلطان علاء الدین کیقباد به پدر مولانا سلطان العلماء بهاء الدین ولد اهدا گردیده است.
سلطان العلماء در سال 1231 وفات نموده و در جای کنونی در موزه مولانا مدفون شده است. او اولین کسی است که در این باغ به خاک سپرده شده است.

از جاذبه های گردشگری قونیه می توان به تپه علاء مسجد علاءالدین، موزه باستان شناسی، موزه آنتو گرافی تربت، مسجد شمس تبریزی، مسجد سلطان سلیم، موزه آتاترک، مسجد دارالفنون سلطان سلیم در قاره پینار،شهر های زیر زمینی اشاره کرد.

 

 

 

اطلاعات تکمیلی

کلاس اقامتگاه???
نوع اقامت گاههتل
حمل و نقلهواپیما

خدمات

1بلیط رفت و برگشت مستقیم قشم ایر

2 ترانسفر فرودگاهی

3 4 شب اقامت در هتل

4صبحانه نهار

5 خدمات بر اساس هتل

6 بیمه مسافرتی

7 لیدر فارسی زبان

8گشت شهری (موزه و مقبره مولانا -مسجد شمس تبریزیو طاووس بابا

 

مشخصات هتل ها :

قونیه

دفتر مرکزی

آدرس :خیابان شهید بهشتی – بین اندیشه و سهروردی – روبروی خیابان داریوش – پلاک : 83

تلفن :88507575

فکس :88507575

ایمیل :info@shahinparvaz.com

قونیه
قونیه
قونیه
قونیه
قونیه
قونیه
قونیه
قونیه
قونیه

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده

دیدگاه شما

امتیاز