فشافویه

استان تهران شهر تهران

در کیلومتر 18 اتوبان تهران قم ، دریاچه ای هست که همه امکانات تفریحی ساحلی را دارد؛ در مجوعه تفریحی ورزشی فشافویه، امکاناتی مانند اسکی روی آب، جت اسکی، قایق سواری، کایاک سواری،  ATV  (موتورهای چهار چرخ)، پیست اتوموبیلرانی، پینت بال، سوارکاری و تفریحات ورزشی و مهیجی از این دسته وجود دارد.

زمانی که در این منطقه دریاچه مصنوعی ساخته شد، آنهایی که از بوجود آمدن آن خبر داشتند، روزهای تعطیل به آنجا می رفتند تا کمی تفریح کنند. این مسئله، باعث شد شرکتی چون آب اسکی فشافویه تاسیس شود و امکاناتی برای تفریحات آبی در دریاچه فشافویه بوجود بیاورد.

این دریاچه به دلیل محسور شدن با کوه، مکان تفریحی جذابی را بوجود آورده که هم در آن فرصت تفریحات دریایی فراهم است و هم می توان پیک نیک خوبی را در یک روز تعطیل تجربه کرد. روزانه صدها نفر و عمدتا برای ورزش های آبی به آنجا می روند. البته اگر در روزهای تعطیل و یا آخر هفته این تعداد به هزار و 500 نفر را می رسد و اغلب آنها دنبال جت اسکی و اسکی روی آب و باقی تفریحات آبی هستند.

برای تفریحات آبی به دلیل وضعیت آب و هوا تا اول آبان بیشتر فرصت نیست. اما از آبان امکان تفریحات دیگری مانند پینت بال، تیرو کمان، سوارکاری، تراپ، اتومبیلرانی و … وجود دارد.

درباره نویسنده

client-photo-1
مهسا صادقی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید