پل چوبی کیاشهر

تالاب و پل چوبی بندرکیاشهر از مناطق بسیار دیدنی استان گیلان می باشند. این بندر زیبا یکی از مراکز توریستی بکر کشور بوده و بهترین مکان تفریحی این بندر پل چوبی آن است که به طول یک کیلومتر از وسط تالاب بین‌المللی بوجاق عبور می کند.

کیاشهر در فاصله ۱۷ کیلومتری آستانه اشرفیه و تقریباً ۵۰ کیلومتری رشت قرار دارد. همجواری دریا، تالاب، جنگل ومنطقه حفاظت شده بوجاق، سبب خلق چشم‌اندازهای طبیعی زیبایی در این شهر شده است. این شهر با برخورداری از پتانسیل‌ها و جذابیت‌های گردشگری بسیار و بکر به یکی از کانون‌های مهم جلب اکوتوریسم منطقه تبدیل شده است.

از جمله این چشم‌اندازها می توان تالاب ۲۰۰ هکتاری بندر کیاشهر را نام برد که بین شهر و ساحل قرار گرفته و به وسیله یک پل چوبی به طول تقریبی ۷۰۰ متر و به عرض ۶۰/۲ سانتیمتر به هم متصل می‌شود.

گذر از پل چوبی در محدوده تالاب بندر کیاشهر تصوری متفاوت از زندگی روزمره را به گردشگران می بخشد به گونه ای که انسان  خود را متعلق به طبیعت پیرامونش احساس می کند. هر ساله علاقه‌مندان و گردشگران از اقصی نقاط کشور برای دیدار از این پل و دیگر جذابیت‌های گردشگری بندر کیاشهر بدانجا می روند.

 

 

درباره نویسنده

client-photo-1
مهسا صادقی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید