روستای مصر
کویر مصر
Egyptian Village

استان اصفهان شهرستان خور

روستای مصر در 30 کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد .این روستا بدلیل قرار گرفتن در جنوب کویر بزرگ دارای آب و هوای گرم و خشک بوده و مردم از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می کنند . از مهمترین محصولات این روستا می توان به زعفران و گندم اشاره کرد . این روستا دفتر مخابرات دارد و برق روستا از طریق ژنراتور دیزلی تامین می شود .

از مناطق دیدنی آن منطقه امیر آباد در فاصله 2 کیلومتری روستاست که تپه هایی شنی و پوشش گیاهی غنی از درختچه های گز و تاق و نخلهای زیبایی دارد و مناظر بسیار زیبایی را می توان به چشم دید .

روستای فرحزاد نیز در شمال روستای مصر بوده و دارای نخلستانهایی زیباست که توسط شنهای روان محصور گشته اند.

در 6 کیلومتری شرق مصر نیزار مصر قرار دارد که در اثر آب چشمه ای زیبا پدید آمده است . این نیزار نیهایی بلند دارد که ارتفاع بعضی از آنها گاه به چهار متر هم می رسد . چشمه این نیزار آبشخور حیوانات منطقه است .

از دیگر نقاط دیدنی این منطقه می توان دریاچه نمک خور و كوير طبقه, روستای گرمه , روستای محمدآباد کوره گز , روستای عروسان , روستاي فرحزاد ، جاده کاروان گذر عروسان-بیدستان، جاده آف رود ابراهيم زهرا، ريگ كله و کویر مركزي را نام برد.

از ديدنيهاي اطراف اين روستا نیز چال سلكنون، نيزار مصر، درياچه نمك سلكنون، تخت عباسي، تخت عروس و رملهاي ماسه اي اطراف هستند.

درباره نویسنده

client-photo-1
مهسا صادقی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید