دریاچه شورمست

دریاچه شورمست

استان مازندران شهرستان پل سفید

 دریاچه شورمست دریاچه ای طبیعی است که در نزدیکی شهر “پل سفید” از توابع شهرستان سوادکوه مازندران واقع است.انعکاس تصویر کوههای پوشیده از درخت، در این دریاچه منظره زیبایی را پدید می آورد. برای رسیدن به این دریاچه، چنانچه از تهران و از جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنید،حدود 65 کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از کنار “پل ورسک” به شهر پل سفید خواهید رسید. در مسیر به سمت روستای شورمست و با عبور از پل کوچک ابتدای آن و طی مسیر تقریبی 5 کیلومتر به دوراهی میرسید که مسیر سمت راست به روستای شورمست و مسیر سمت چپ به دریاچه شورمست میرسد.

شورمست دریاچه کوچکی است که مساحت آن تقریباً 16000 متر مربع می باشد. اطراف دریاچه پوشیده از درختان تنومندی است که در بعضی جاها سر در آب فرو برده و ریشه در آن دارند. دور تا دور دریاچه راه خاکی ماشین رو است که در بعضی نقاط هم امکان پارک وسیله نقلیه وجود دارد. محدوده کنار دریاچه عمدتا از درختان جنگلی پوشیده شده و در غرب دریاچه نیز محل زیبایی در کنار درختان سر به فلک کشیده به چشم می خورد.

اطراف دریاچه امکاناتی از قبیل آب آشامیدینی، سرویس بهداشتی، سفره خانه، آلاچیق های کرایه ای وجود دارد و قایق های پدالی و اسب نیز اجاره داده میشود.

شنا کردن در دریاچه ممنوع ولی ماهیگیری با قلاب آزاد است. برای اقامت هم میتوان هم در کنار دریاچه مستقر شد و هم در میان درختان و جنگل های اطراف دریاچه، برای اقامت شب هم میتوان در کنار دریاچه چادر برپا کرد.

 دریاچه زیستگاه انواع جانواران مانند مارآبی، قورباغه، ماهی های گوناگون، ملخ و سایر جانوران است. طبیعت این منطقه بسیار زیبا بوده، آب و هوای این منطقه ترکیبی از آب و هوای سرد و کوهستانی فیروزکوه و معتدل قائمشهر است.

درباره نویسنده

client-photo-1
مهسا صادقی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید